Ograniczenia i słabości, których doświadczamy w życiu przynoszą nam cierpienie. Niemożliwość poradzenia sobie z daną kwestią czy też wpłynięcia na zmianę stanowi poważny problem. Sytuacja ta powoduje, że czujemy się niemal zobligowani trwać tam, gdzie jesteśmy i robić to, co robiliśmy, mimo że wiemy, iż nasze marzenia są tak bardzo odległe od rzeczywistości. Często wtedy czujemy się, jakbyśmy nie żyli własnym życiem i czekali na coś lepszego, co ma dopiero, gdzieś, kiedyś nastąpić.

CO NAS POWSTRZYMUJE OD ZMIANY?
Wszyscy mądrzy ludzie tego świata, którzy odnieśli sukces, odpowiedzą podobnie na zadane im w ten sposób pytanie.
O osiągnięciu sukcesu decyduje to, czy umiesz pokonać samego siebie i swój strach. Ograniczenia biorą się z naszego sposobu myślenia i postrzegania świata.

W wielu przypadkach fizyczne ograniczenia nie mają aż tak wielkiego znaczenia, jak te psychiczne. Wbrew logice to te psychiczne bardziej nas wiążą i zniewalają. Wszyscy znamy przykłady ludzi bez rąk grających na gitarze czy parasportowców reprezentujących nas w zawodach. Ich walka, jaką toczą z sobą, aby osiągnąć sukces, zadziwia nas i imponuje nam.

Ludzie nie robią, to o czym marzą bo:
1. Nie wiedzą jak, to zrobić, a przede wszystkim jak zacząć.
2. Boją się: ryzyka, porażki i krytyki innych.

JEŚLI NIE WIESZ JAK?
Oczywiście możesz dowiedzieć się, tego „JAK”, na wiele sposobów. Zwłaszcza dzisiaj, w czasach internetu, istnieją nieograniczone możliwości pozyskania wiedzy. Najlepiej i najłatwiej jednak uczyć się od tych, którzy już osiągnęli w danej dziedzinie sukces.

WALKA Z PRZEKONANIAMI
Dużo poważniejszym problemem jest jednak pokonanie własnego strachu. Lęk, który w sposób nieodzowny towarzyszy nam w życiu, może nas hamować i powodować wycofywanie się z działania w obawie przed ryzykiem, porażką czy też krytyką ze strony „świata”.

Największą walkę, jaką musisz w życiu podjąć, to walka z samym sobą. To my, nasze myślenie, nasz brak wiary w siebie i sukces, nasza niska samoocena – hamują nas.

Odpowiedź, jak wygrać walkę z samym sobą nie jest prosta. Jednak pomysł czy marzenie opakowane w nasz hamujący działanie lęk, nigdy nie ma szans ziścić się. Tylko działając – robiąc – mamy szansę to zmienić.

INSPIRACJA
Przyjrzyj się ludziom ze swojego środowiska i odpowiedz sobie na pytania:
1. Kto i dlaczego osiąga sukces?
2. Czy ci ludzie są rzeczywiście lepsi?
3. A może jedyne to, co ich wyróżnia, to pewność siebie wyrażająca się w takich działaniach, jak przebojowość i umiejętność pokazania się?

Powiązane

2 thoughts on “Niemożliwe nie istnieje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *